Wtorek 19.06.2018

liczba odwiedzin: 2087519

Aktualności

• Dnia 21.06.2018 r. (czwartek) o godz. 10.00 odbędzie się apel dla klas IV – VII podsumowujący osiągnięcia dydaktyczne i sportowe uczniów.

21.06.2018 r. (czwartek) - godz. 14.00 – zakończenie dla oddziałów przedszkolnych (hala sportowa)

22.06.2018 r. (piątek) - godz. 8.30 - klasy I – III (hala sportowa)

22.06.2018 r. (piątek) - godz. 10.00 - klasy IV – VII (hala sportowa)

• Szanowni Państwo,

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi otrzymacie Państwo wsparcie finansowe w wysokości 300 zł., które będziecie mogli przeznaczyć na zakup m.in. przyborów szkolnych czy odzieży na nowy rok szkolny. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.

Szczgółowe informacje zawiera ulotka: dobry-start_ulotka.pdf

• Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie w organizację Dnia Otwartego Szkoły pod hasłem "Będę kim zechcę. Marzenia się spełniają!"

Dyrekcja i nauczyciele

•

Z dumą informujemy, że nauczycielka naszej szkoły Pani Małgorzata Czajka  została Laureatką Ogólnopolskiego Konkursu "NAUCZYCIEL MUZYKI 2017".

26 maja 2018 roku w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie odbyła się Gala Finałowa konkursu na najlepszego nauczyciela muzyki w Polsce. Podczas uroczystości Pani Czajka odebrała Nagrodę Towarzystwa im. Witolda Lutosławskiego i Nagrodę Fundacji Wszystkie Mazurki Świata. Pani Czajka uczy muzyki w naszej szkole od 2002 roku i z powodzeniem prowadzi szkolny chór "Warszawskie Grzmoty". Panią Małgorzatę Czajkę do konkursu zgłosili i rekomendowali nauczyciele oraz rodzice uczniów.

• Szanowni Państwo, informacje o zakwalifikowaniu do Programu „Lato w Mieście 2018” można uzyskać – od 7 czerwca 2018 roku, od godz. 16:00 -  poprzez zalogowanie się  do  elektronicznego systemu zgłoszeń pod adresem: www.warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl. Rodzice/prawni  opiekunowie uczniów zakwalifikowanych do  Program ”Lato w Mieście 2018” proszeni są o potwierdzenie w terminie od 8 czerwca 2018 roku, od godz. 8:00  do 18 czerwca 2018 roku do  godz. 15:00 woli uczestnictwa w ww. Programie
  •

KONKURS NA

FILM (SPOT) REKLAMOWY

"MOJA SZKOŁA"

• Poniżej publikujemy harmonogram dodatkowych prób sprawności fizycznej:

nabor_uzupelniajacy_kl._I.docx

• Opłaty za wyżywienie w czasie dyżuru wakacyjnego w kwocie 87 zł (10 dni po 8,70 zł) należy dokonywać na na konto ajenta stołówki: SunRest sp. z o.o., ul. Bruna 9/59, 02-594 Warszawa nr konta: 65 1090 1694 0000 0001 1218 7931.

• Szanowni Państwo.

W sezonie wiosenno-letnim odnotowujemy wzrost kradzieży rowerów, a także w ostatnich latach hulajnóg. Kradzieże zdarzają się również pod warszawskimi szkołami i przedszkolami.

Złodzieje wykorzystują niefrasobliwość dzieci, które w sposób nieodpowiedni zabezpieczają rowery (np. przypinanie grubą linką za szprychę koła lub za oczko siatki ogrodzeniowej, "przypinanie" za elementy otwarte) lub nie zabezpieczają ich wcale. Ułatwieniem dla amatorów cudzej własności jest też lokalizacja stojaków, często oddalonych od wejścia, bez nadzoru personelu administracyjnego oraz kamer.

W związku z powyższym  zwracam się z prośbą o przeprowadzenie rozmów z uczniami i rodzicami na zebraniach nt. właściwego zabezpieczania rowerów i używania do tego celu właściwych środków. Jak pokazuje moje doświadczenie, cienkie, "marketowe" linki  złodziej przecinają małymi cążkami, a nawet ... sekatorami ogrodowymi. Dlatego zalecamy stosowanie zabezpieczeń klasy wyższej np. typu U-lock.

Proszę ponadto w uzasadnionych lokalizacją przypadkach o przeorganizowanie miejsc postojowych dla rowerów i w miarę możliwości objęcie ich monitoringiem wizyjnym.

Uprzejmie zwracam także uwagę na konieczność spisywania indywidualnych numerów fabrycznych rowerów (znajdują się na ramie pod korbowodem lub nad widelcem), marki i modelu. Powyższe dane umożliwiają w przypadku kradzieży, zarejestrowanie roweru w ogólnopolskiej policyjnej bazie rowerów poszukiwanych. Warto także sfotografować rower na

• Zapraszamy dzieci - kandydatów do oddziału zerowego integracyjnego na spotkanie w dniu 9.06.2018 r. o godz. 9.00, sala nr 11

• Z przyjemnością informujemy, iż projekt etwinning "Acting is exciting," realizowany w naszej szkole od października 2017 roku, otrzymał Krajową Odznakę Jakości. To wyróżnienie uzyskali zarówno autorka i koordynatorka projektu, jak i uczniowie klas 5a i 5d. Realizacja projektu polegała na przygotowaniu przez uczniów szkół europejskich przedstawienia o wartościach uniwersalnych według tego samego scenariusza. W efekcie powastało pięć różnych wersji przedstawień, w wykonaniu Greków, Włochów, Mołdawian, Rumunów i Polaków. Wszystkie zostały sfilmowane i umieszczone na platformie Twinspace. Uczestnicy projektu intensywnie pracowali, ale ten wysiłek przyniósł ogromną satysfakcję. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!