• Strefa muzyki

• Wycieczki i koncerty

• WYCIECZKI EDUKACYJNE

W naszej placówce realizowany jest Szkolny Program Edukacji Kulturalnej. Nauczyciele podejmują wiele różnorodnych działań rozwijających u uczniów przeżycia estetyczne. Są to m.in. wycieczki edukacyjne do Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, Warszawskiej Opery Kameralnej, czy Filharmonii Narodowej, dzięki którym uczniowie mogą obcować z najwyższą kulturą.

W roku szkolnym 2023/2024 zaplanowano wyjazdy z uczniami na następujące przedstawienia do Teatru Wielkiego:

"Bajadera" Ludwig Minkus, Marius Petipa 22.11.2023, balet.

"Giselle" Adolphe-Charles Adam, Jean Coralli, Jules Perrot, Marius Petipa 22.02.2024, balet.

"La Boheme" Giacomo Puccini 5.04.2024, opera.

"Pinokio" Mieczysław Wajnberg, Anna Hop 23.04.2024, balet.

Informacje na temat wycieczek i zapisy u nauczyciela muzyki p. Małgorzaty Czajki.

WARSZTATY I SPEKTAKLE MUZYCZNO-TEATRALNE

W ramach projektu edukacyjnego "Opera Enter" realizowanego przez Warszawską Operę Kameralną, w którym uczestniczy nasza szkoła, odbywają się dla uczniów wyjazdowe warsztaty i spektakle muzyczno-teatralne.

85-minutowe zajęcia to: warsztaty prowadzone przez pedagogów teatru i skrócone spektakle operowe w kostiumach, dekoracjach opracowanych specjalnie dla młodej widowni.

Podczas warsztatów uczniowie mogą porozmawiać z postaciami, zadać pytania. Spektaklom towarzyszy zespół kameralny.

Szczegółowe informacje u nauczyciela muzyki p. Małgorzaty Czajki.

KONCERTY FILHARMONICZNE

Nasza placówka uczestniczy w projekcie Filharmoniii Narodowej pt. "Spotkania z Muzyką". Dzięki temu na terenie naszej szkoły odbywają się koncerty edukacyjne dla uczniów klas I - VIII oraz oddziałów przedszkolnych. Koncerty prowadzą muzycy z Filharmonii Narodowej. Spotkania te są różnorodne,  bardzo wartościowe i cieszą się wśród uczniów ogromną popularnością.

Każde spotkanie porusza inne zagadnienie muzyczne, ma odrębny program i wykonawców, jest dostosowane do wieku słuchaczy. Koncerty prezentują muzykę polską oraz muzykę innych regionów świata, przekazują słuchaczom wiadomości z zakresu historii muzyki, biografii wybitnych kompozytorów, form muzycznych, budowy i techniki gry na instrumentach muzycznych. Koncerty odbywają się cyklicznie raz w miesiącu w wyznaczonych terminach, od września do czerwca. Jeden koncert trwa 45 minut.

Uczniowie uczestnicząc w koncertach muzycznych NA ŻYWO doświadczają spotkania

z najwyższą  kulturą.

Terminy koncertów w roku 2023/2024

Wrzesień: 25 i 29
            Październik: 16 i 20
            Listopad: 13 i 17
            Grudzień: 11 i 15
            Styczeń: 29 i 5
            Luty: 12 i 16
            Marzec: 4 i 8
            Kwiecień: 22 i 26
            Maj: 20 i 24
            Czerwiec: 3 i 7

Koordynatorem szkolnym w sprawie koncertów filharmonicznych jest nauczyciel muzyki p. Małgorzata Czajka.

Nasz szkolny chór wraz z dyrygentem uczestniczył w Programie Edukacyjnym Teatru Wielkiego "JUTRoPERA". Nasi chórzyści w ramach tego Programu wzięli udział w próbie generalnej przedstawienia baletowego pt. "Don Kichot" w Teatrze Wielkim.

Chórzyści zwiedzili również kulisy Opery Narodowej i całe zaplecze Teatru Wielkiego.

Uczniowie naszej szkoły mają możliwość regularnego kontaktu z najwyższą kulturą.  Pod kierunkiem nauczycieli cyklicznie uczestniczą w spektaklach baletowych i operowych w Teatrze Wielkim. Dzięki tym wycieczkom edukacyjnym uczniowie naszej szkoły czują się jak elita. Oprócz udziału w spektaklu, każda z wycieczek jest związana tematycznie z jakimś ciekawym miejscem w Warszawie lub okolicy.