• Strefa muzyki

Wtorek  15:00-16:30

Czwartek  16:00-17:30

Piątek   14:15-15:45

Zajęcia są dla uczniów bezpłatne.

Chór "Warszawskie Grzmoty" uczestniczy w Ogólnopolskim Programie

Rozwoju Chórów Szkolnych "Akademia Chóralna. Śpiewająca Polska".

Prowadzenie: mgr Małgorzata Czajka

Chór Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 344 w Warszawie powstał w 2003 roku. Członkami chóru są uczniowie z klas 1-8, dla których śpiewanie to wielka radość. Od początku działalności chóru w zajęciach bierze udział bardzo duża liczba dzieci i młodzieży.

Dyrygentem i założycielem chóru jest  Małgorzata Czajka – nauczycielka muzyki, logopeda i chórmistrzyni, absolwentka Wychowania Muzycznego na Uniwersytecie Śląskim, Logopedii na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz Podyplomowych Studiów Chórmistrzostwa i Emisji Głosu na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Wielokrotna laureatka Nagrody Dyrektora, Nagrody Burmistrza i Nagrody Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy za wybitne osiągnięcia na rzecz oświaty warszawskiej. Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu „Nauczyciel Muzyki”, wyróżniona przez Marszałka Województwa Mazowieckiego w konkursie na najbardziej kreatywnego nauczyciela szkoły podstawowej w dziedzinie kultury - EDUKREATOR NA MAZOWSZU, nominowana do Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej, wybrana przez rodziców i uczniów najlepszym nauczycielem szkoły (rok 2022, rok 2023), kilkakrotnie nominowana przez rodziców uczniów w wielkim Plebiscycie Edukacyjnym do tytułu „Nauczyciel na Medal” i "Nauczyciel Roku".

Chór SP 344 pod kierunkiem p. Czajki szczególnie dobrze czuje się w repertuarze rozrywkowym, często aranżowanym i opracowywanym przez dyrygentkę na głosy równe. Wykonuje wiele pieśni patriotycznych ze względu na imię szkoły: Powstania Warszawskiego, które było również inspiracją do nadania zespołowi nazwy „Warszawskie Grzmoty”.

Od 2014 roku chór bierze udział w Ogólnopolskim Programie Rozwoju Chórów Szkolnych „Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska”, którego organizatorem jest Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu przy współudziale Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Chór ma na koncie wiele prestiżowych nagród i wyróżnień w konkursach muzycznych. Występuje na profesjonalnych scenach, m.in. w Filharmonii Narodowej, Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, czy Studiu Koncertowym Polskiego Radia.

Z wielką dumą informujemy, że 8 grudnia 2022 roku Pani Małgorzata Czajka podczas Gali Rok w Kulturze na Mazowszu została wyróżniona przez Marszałka Województwa Mazowieckiego  w konkursie Edukreator na Mazowszu i otrzymała nagrodę dla najbardziej

KREATYWNEGO NAUCZYCIELA SZKOŁY PODSTAWOWEJ.

🎶🎶🎶  GRATULUJEMY!!!  🎶🎶🎶

Konkurs "Edukreator na Mazowszu" docenia nauczycieli, którzy wykazują się kreatywnością i pomysłowością w prowadzeniu lekcji i zajęć szkolnych oraz umiejętnością inspirowania uczniów, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień kulturowych.

Gala odbyła się w Mazowieckim Teatrze Muzycznym im. Jana Kiepury w Warszawie

W październiku 2022 r. Pani Małgorzata Czajka - nauczycielka muzyki i dyrygent chóru SP 344 została wybrana przez uczniów i rodziców naszej szkoły najlepszym nauczycielem!

Nagroda od dzieci i rodziców, to najprawdziwszy Skarb 😍

GRATULUJEMY tego wyjątkowego WYRÓŻNIENIA 🦒  🌺 🦒

Z wielką przyjemnością informujemy, że Pani Małgorzata Czajka została                   Laureatką Ogólnopolskiego Konkursu "Nauczycel Muzyki" !!!

26 maja 2018 roku w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie podczas Gali Finałowej nauczycielka naszej szkoły Pani Małgorzata Czajka odebrała Nagrodę Towarzystwa im. Witolda Lutosławskiego oraz Nagrodę Fundacji Wszystkie Mazurki Świata.

Gratulujemy !!!

Pragniemy poinformować, że 14 października 2017 roku z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej Pani Małgorzata Czajka - nauczyciel muzyki SP 344 i dyrygent chóru szkolnego "Warszawskie Grzmoty", otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej na rzecz oświaty warszawskiej.