Ślubowanie klas pierwszych

Każde dziecko rozpoczynając naukę w klasie pierwszej z ogromną niecierpliwością czeka na moment, kiedy zostanie pasowane na pełnoprawnego ucznia.  W naszej szkole ślubowanie klas pierwszych odbyło się 13.10.2017r.                          Część artystyczną zaprezentowali uczniowie z klasy 1 b oraz 1 d.

Więcej zdjęć w Galerii.

Konkurs plastyczny dla klas pierwszych i drugich  pt. „Sławni dyslektycy”

W październiku Zespół do Spraw Integracji zorganizował konkurs plastyczny dla klas pierwszych i drugich                                         pt. „Sławni dyslektycy”, I miejsce w klasach pierwszych zajął Wojciech Chełstowski z 1ai, II miejsce Katarzyna Godlewska z 1 ai, III miejsce Natalia Mróz z 1 ai, I miejsce w klasach drugich zajęła Julia Kasiak z 2a, II miejsce Lena Szajko z 2a, III miejsce Michał Wojnar z 2a. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.

Koordynatorzy konkursu: Magda Milewska, Małgorzata Szostak, Urszula Malewicka.

Więcej zdjęć w Galerii.

Konkurs literacki dla klas trzecich i czwartych  " Ortografia na wesoło"

W październiku Zespół do Spraw Integracji zorganizował konkurs literacki dla klas trzecich i czwartych                                               pt. „ Ortografia na wesoło”, I miejsce w klasach trzecich zajęła Dorota Cegłowska z 3e, II miejsce Zofia Grochocka z 3e, III miejsce Piotr Paczóski z 3e, I miejsce w klasach czwartych zajął Michał Huszał z 4 g, II miejsce Aleksandra Żminkowska z 4a, III miejsce Aleksandra Niedbałko z 4 g. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.

Koordynatorzy konkursu: Magda Milewska, Małgorzata Szostak, Urszula Malewicka.

Święto Szkoły

Jak co roku 2 października nasza szkoła obchodziła swoje święto, związane z dumnym imieniem, które nosi.

W ramach obchodów Święta Szkoły uczniowie z klasy  4e   p. Anną Wojtczak oraz z 4 h z p. Ewą Zbucką przygotowali program artystyczny na temat Powstania Warszawskiego, który przybliżył uczniom chwile z życia mieszkańców naszego miasta i jego ówczesnych wydarzeń. Podczas spektaklu wystąpił szkolny chór „Warszawskie grzmoty” pod batutą nauczyciela muzyki p. Małgorzaty Czajki.

2 października 1944 r. był dniem upadku Powstania Warszawskiego.

"Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że przypadł nam w udziale fakt, iż nasza szkoła nosi imię szczytnych wydarzeń tamtych lat".

Święto Szkoły w klasa młodszych

2 października uczniowie z klas pierwszych oraz drugich w ramach obchodów Święta Szkoły uczestniczyli w uroczystym apelu dotyczącym Powstania Warszawskiego, który przygotowali uczniowie z klasy 2c z p. Basią Mazurek. Program artystyczny przybliżył uczniom chwile z życia mieszkańców naszego miasta i jego ówczesnych wydarzeń. Całość przeplatana była piosenkami powstańczymi przygotowanymi przez pozostałych uczestników apelu, uczniów z klasy 2a oraz 2b. Dzieci miały również niecodzienną okazję uczestniczyć w lekcji historii z p. Anną Bubak, która  opowiadała i prezentowała dzieciom symbole powstańcze.

Koncert muzyczny pt. "Trzej muszkieterowie"

27 i 29 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pierwszym koncercie pt. „ Trzej muszkieterowie” z cyklu koncertów muzycznych w wykonaniu muzyków z Filharmonii Narodowej. Uczniowie spotkali się z Trzema muszkieterami a w ich rolę wcielił się klarnet, fagot i fortepian.

Poczta Powstańcza

Chcąc uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Wyślij kartkę do Powstańca - pokaż, że pamiętasz!"  W dniach 18 - 27 września mieli możliwość wysłania przez Powstańczą Pocztę pocztówki z podziękowaniem do walczących w Powstaniu Warszawskim.

Więcej zdjęć w Galerii.

Sprzątanie Świata

15 września uczniowie naszej szkoły zaopatrzeni w worki na zbiórkę śmieci oraz rękawice, już po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata”. Dzięki pięknej pogodzie akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie, a efekty pracy wszystkich uczniów były zadowalające.

Więcej zdjęć w Galerii.

Moje miasto bez elektrośmieci

Zapraszamy do włączenia się w akcję MOJE MIASTO BEZ ELEKTROŚMIECI, jeśli macie Państwo, elektrośmieci, można je wymienić  w punkcie przy Urzędzie Dzielnicy  na Kupon Oświatowy, jeśli zbierzemy ich wystarczająco dużo, szkoła może je wymienić na atrakcyjne pomoce dydaktyczne dla uczniów.

Kupon należy dostarczyć do wychowawcy. Więcej szczegółów na stronie www.moje-miasto-bez-elektrosmieci.pl

Warszawa, Białołęka

Modlińska 197 parking przy Urzędzie Gminy

Każda sobota miesiąca: 10:00-14:00

Varsavianistyczna szkoła

W czerwcu tego roku nasza szkoła po raz drugi zdobyła certyfikat "Varsavianistyczej szkoły" przyznawany przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy, uzyskując także pozycję lidera. Od września rozpoczynamy kolejny etap działań z tym związanych. Zachęcamy wszystkich uczniów i Rodziców do włączenia się w nasze działania.

Szczegóły na stronie www.tpw.org.pl.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

4 września uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uroczyście rozpoczęli nowy rok szkolny 2017/18.

Wszystkim życzymy samych sukcesów.