Strefa matematyki-przyrody

Dzień Ziemi 2016

Dnia 22 kwietnia 2016 roku z okazjii Dnia Ziem, który w bieżącym roku obchodzony był pod hasłem

"Palący temat - niska emisja", odbyły się konkursy dla klas IV - VI.

W Konkursie Matematyczno - Przyrodniczym każda klasa wykonywała plakat promujący czyste powietrze i wodę, a

kilkuosobowe drużyny rozwiązywały zestawy zadań o tematyce związanej z ochroną powietrza i wody.

Po zsumowaniu punktów za obydwie konkurencje wygrali na poszczególnych poziomach:

klasa 4b

klasa 5a

klasa 6b

W konkursach indywidualnych nagrodzono:

•  za kartkę propagującą ochronę powietrza

I miejsce    Igor Kocielnik

II miejsce   Patryk Halat

III miejsce  Karolina Maśniak

• za wiersz o tematyce ekologicznej wyróżnienie otrzymała Julia Komar z klasy 6b

VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Od 26 września do 29 września 2016 r. nasi uczniowie przygotowywali się do VI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Na każdej długiej przerwie i podczas niektórych lekcji Patrole Egzaminacyjne egzaminowały ochotników z tabliczki mnożenia.

W środę działały "Tajemnicze Sale". Na długiej przerwie po czwartej lekcji uczniowie mieli możliwość zmierzenia się z tabliczką mnożenia. Na drzwiach sal były umieszczone tylko tytuły łamigłówek, aby dodać zabawie tajemniczości. Zainteresowani uczniowie rozwiązywali tam łamigłówki matematyczno - logiczne związane z tabliczką mnożenia.

29 września 2016 r. wszyscy obecni uczniowie klas IV-VI przystąpili do konkursu MT EXPERT. Na początku lekcji matematyki uczniowie rozwiązywali wylosowane zadania. Czterem pierwszym uczniom, którzy bezbłędnie rozwiązali zadania, zostały przyznane odznaki EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA. Pierwszy z nich otrzymał odznakę czerwoną, trzech kolejnych- niebieską.

Uczeń z czerwoną odznaką przystąpił do gry "Piłkarz matematyk". Na poziomie każdej z klas został wyłoniony zwycięzca, któremu na szkolnym apelu zostanie wręczony dyplom i nagroda.