Strefa przedmiotów humanistycznych

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

14 listopada w auli naszej szkoły odbył się uroczysty apel z okazji 98. rocznicy odzyskania niepodległości. Program artystyczny dla klas 4-6 przygotowali uczniowie 5b, 5es i 6h pod kierunkiem pań: Beaty Szumowskiej i Izabeli Śliwkiewicz-Pietrasik. Występ uświetnił chór szkolny prowadzony przez panią Małgorzatę Czajkę.

Serdeczne gratulacje

♦     dla Julii Molendy z klasy Va

za zdobycie II miejsca w Miejskim Konkursie Polonistycznym „Znam Mitologię”

Opiekunowie: Ilona Kotrasińska i Beata Szumowska

♦     dla Brunona Golińskiego

za zajęcie I miejsca w IV Międzyszkolnym Konkursie „I Ty możesz zostać pisarzem”

Opiekun: Ilona Kotrasińska

♦     dla Alicji Sitarskiej z klasy IV d

za zajęcie II miejsca w literackim konkursie organizowanym przez

Muzeum Warszawy „Spacer nad Wisłą”

Opiekun: Izabela Trojanowska

♦     dla Alicji Sitarskiej i Dominika Zawiślaka

uczniów klasy IVd za zdobycie wyróżnienia

w Dzielnicowym Konkursie Recytatorskim "Warszawska Syrenka"

Opiekun: Izabela Trojanowska

Język polski na Olimpie

Uczniowie klasy 5es przygotowali metodą projektu przedstawienie pt. "Demeter i Kora", w którym wcielili się w postacie starożytnych bogów greckich. Samodzielnie wyreżyserowali inscenizację, wykonali dekoracje, rekwizyty oraz stroje.

"Pogadajmy z historią" - obchody Roku Tadeusza Kościuszki

Uczniowie klasy Vb, VIc, VIh pod opieką p.Beaty Szumowskiej, p.Izabeli Śliwkiewicz-Pietrasik, p.Krystyny Facon i p. Ilony Kotrasińskiej przygotowali projekt "Pogadajmy z historią". Zaprezentowali kolegom humorystyczne przedstawienie o bohaterze narodowym wzbogacone prezentacją multimedialną oraz okolicznościowe gazetki, które zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym.

Uczniowskie Czytanie Sienkiewicza

W ramach propagowania czytelnictwa oraz obchodów Roku Henryka Sienkiewicza uczniowie klas IV - VI czytali z podziałem na role fragmenty utworów znakomitego polskiego Noblisty.