Jesienne popołudnie z Rodzicami

05.11.2019 13:02
      17 października uczniowie z klasy III a zaprezentowali swoim Rodzicom inscenizację o tematyce jesiennej przygotowaną pod kierunkiem p. Katarzyny Dobrosz.

Więcej zdjęć w Galerii.

,,Jesienią"

05.11.2019 13:02
      16 października uczniowie  z klasy III a wystąpili dla uczniów klas 0-III. Zaprezentowali piosenki  i krótkie inscenizacje o tematyce jesiennej. Swój występ uatrakcyjnili grą na instrumentach perkusyjnych i układem choreograficznym z parasolkami.

Więcej zdjęć w Galerii.

Pamiętamy o Powstańcach

29.10.2019 20:19

29 października uczniowie z klasy 5h oraz klasy 6a zapalili znicze w kwaterze AK na Cmentarzu Tarchomińskim. Kwatera AK to pomnik-mogiła oraz 11 grobów żołnierzy Armin Krajowej VII Obwodu "Obroża", którzy polegli 21 września 1944 r. w Kampinosie.

Projekt ,,Przedsiębiorczość. Jak zrealizować pomysł?" w klasie 2e

29.10.2019 20:05

Uczniowie z klasy 2e biorą udział w ogólnopolskim projekcie ,,Przedsiębiorczość. Jak zrealizować pomysł?" Fundacji Uniwesytet Dzieci. W ramach tego projektu dzieci uczestniczą w lekcjach rozwijających u uczniów postawę przedsiębiorczą. Zrealizowali już zajęcia o strachu i złości. Dzieci bardzo aktywnie biorą udział w tych zajęciach.

Eko zajęciach z Enfosiem w klasie 2e

29.10.2019 19:49

24 października uczniowie z  klasy 2e uczestniczyli w Eko zajęciach z Enfosiem. Dzieci wzięły udział w konkursie, który zorganizował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Tego dnia dzieci rozmawiały o tym w jaki sposób można dbać o Ziemię, co można dla niej zrobić. Następnie wykonały prace plastyczne, które razem utworzyły książeczkę pt.,,Eko przyjaciele Enfosia”.Książka klasy 2e została zbindowana i stoi w klasie na honorowym miejscu. Dzieci wysłuchały też fragmentów książki ,,Brygada Enfosia kontra plastikowa Zgryzolda”, którą otrzymały od organizatorów.

Jesienne przedstawienie

29.10.2019 19:49

24 października uczniowie z klasy 3e zaprosili swoich kolegów i koleżanki  z klas 1-3 na przedstawienie o jesieni.

Akcja Szkoła Pamięta

04.11.2019 11:55
      Klasa 3f włączyła się w akcję Szkoła Pamięta.  Uczniowie zapalili znicze pod Pomnikiem Małych Powstańców na terenie szkoły i wspominali tych, którzy zapisali się w historii ogólnonarodowej i lokalnej.

Szkolna gazetka numer 2

29.10.2019 19:48

Zapraszamy do lektury drugiego numeru gazetki  ,,Szkolne co nieco”, wydanie październikowe.

link do gazetki:  https://liblink.pl/rNkh3BVb7l

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA UCZNIÓW KLAS I-III „W krainie baśni Hansa Christiana Andersena”

26.10.2019 21:03

Z okazji Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny dla klas I-III  „W krainie baśni Hansa Christiana Andersena”. Zadaniem uczniów było  wykonanie ilustracji do przeczytanej baśni:

Klasy pierwsze – „Brzydkie kaczątko”

Klasy drugie -  „Calineczka”

Klasy trzecie – „Królowa Śniegu”.

I miejsce zajęła:
      Nawrocka Magdalena z klasy 3b,
      Świtała Małgorzata z klasy 2c,
      Olejniczak Karolina z  klasy 1f

Wyróżnienie:

Mróz Oliwia z klasy 3a,
      Mróz Natalia z klasy 3a,
      Mruk Marta z klasy 2e,
      Fabisiak Helena z klasy 2c,
      Paczóska Milena z klasy 1c,
      Kądeja Liliana z klasy 1d

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

29.10.2019 19:47
      15 października uczniowie ze szkolnego koła teatralnego zaprosili uczniów i nauczycieli na niezwykłe przedstawienie połączone z pokazem mody.

Klasa 6a w Muzeum Powstania Warszawskiego

29.10.2019 19:47

17 października uczniowie z klasy 6a uczestniczyli w niezwykłej lekcji historii w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Więcej zdjęć w Galerii.

Mistrzostwa Dzielnicy w piłce ręcznej dziewczynek

29.10.2019 19:37
      Miło nam donieść, że drużyna piłki ręcznej dziewczynek trenowana przez Anetę Turkowską zdobyła brązowy medal w Mistrzostwach Dzielnicy!
      Gratulujemy.

Ślubowanie klas pierwszych

29.10.2019 19:37

14  października był bardzo ważnym dniem  dla naszych najmłodszych uczniów. Tego dnia pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci w poczet naszej szkolnej rodziny i pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej Nr 344.

„Varsavianistyczna Szkoła”

29.10.2019 19:36

8 października koordynatorzy „Varsavianistycznej Szkoły”: Magda Milewska, Hanna Kordalska, Anna Nowicka uczestniczyli w uroczystym  podsumowaniu projektu. Podczas uroczystości otrzymali  bezterminowy certyfikat III stopnia „Varsavianistyczna Szkoła”. Certyfikat przyznawany jest przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy szkołom i innym placówkom oświatowym za upowszechnianie wśród uczniów wiedzy o Warszawie.

Akcja BohaterON

29.10.2019 19:36

Uczniowie z klasy 6a włączyli się w akcję BohaterON. Na zajęciach wychowawczych rozmawiali o Powstaniu Warszawskim oraz poznali losy warszawiaków. Uczniowie wykonali kartki dla Powstańców, chętni uczniowie napisali listy.