• Zimowe zabawy 3e

• Uczniowie klasy 3e skorzystali z pięknej aury zimowej i urządzili zabawy zimowe. Lepili bałwanki, rzucali śnieżkami do celu i świetnie się bawili na świeżym powietrzu.

• Wieści z 2B

• Uczniowie 2B z wielką radością powitali powrót do nauki stacjonarnej. Styczeń zaczęliśmy od wykonania upominków dla naszych dziadków z okazji ich święta. Życzymy im dużo zdrowia i wszystkiego co najlepsze.

Dużo radości dostarczyła nam realizacja projektu w ramach Uniwersytetu Dzieci, „Przedsiębiorczość. Jak skutecznie działać w zespole?”, zwłaszcza zabawy „Punkty styczności” czy „Po równoważni do celu”.

Pracowaliśmy też nad naszym klasowym projektem „Księga 2B”. Podczas nauki zdalnej dzieci wykonały stronę o sobie, a po powrocie dołączyliśmy drugą, każdy każdemu napisał na niej coś miłego.

Niesamowite wrażenia mamy z wykonania zegara z tukanem, z wykorzystaniem edukacji przez ruch. Przy muzyce wszystko staje się weselsze. Teraz odczytywanie godzin nam niestraszne, znakomita zabawa, a przy okazji wiedza zegarowa utrwalona.

Zajmowaliśmy się też ważeniem i jednostkami wagi. Waga i ważenie, super sprawa, można wszystko zważyć, piórnik, długopis, zabawki albo sprawdzić, która cięższa. Od tygodnia waga zajmuje honorowe miejsce w naszej sali, ważymy, co się da.

Praca z lekturą „Pięciopsiaczki” to czysta przyjemność. Okazuje się, że opowieść wszystkim się podobała i każdy ma wiele argumentów na uzasadnienie swojej opinii w formie ustnej i pisemnej.

W naszej sali zaś wzrasta nasz wspólny dąb, a w domach uczniowie hodują własne dęby. Zasadziliśmy je w listopadzie podczas nauki zdalnej i systematycznie obserwujemy wzrost. Już wiemy, że na wykiełkowanie trzeba dłuuuuuuuuugo czekać i być cierpliwym.

Zapraszamy do Galerii.

• Co słychać w 1e ?

• Klasa 1e podczas edukacji stacjonarnej, jak również podczas edukacji zdalnej, realizowała różne zadania wynikające z programów edukacyjnych ogólnopolskich oraz międzynarodowych, jak również innowacji. Niektóre z modułów zostały już ukończone i potwierdzono je dyplomami dla klasy 🙂

Uczniów czeka jeszcze wiele przygód związanych z kontunuowaniem projektów. Projekty, w których biorą udział uczniowie klasy 1 e to:

1. "Czytam z klasą - lekturki spod chmurki. Międzynarodowy program dla klas I-III" - program propagujący czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży oraz propagujący działania proekologiczne.
              2. "Ogólnopolski projekt edukacyjny - Z kulturą mi do twarzy" - kształtujący nawyki kulturalnego zachowania w różnych sytuacjach dnia codziennego.
              3.  "Międzynarodowy program edukacyjny - Emocja" - wspierający rozwój społeczny i emocjonalny u dzieci".
            • Wizyta w przeszłości

• Dawno, dawno temu w 1770 r uczniowie naszej szkoły przeżyli niesamowita przygodę.

Po powrocie do naszych czasów, nagrali film.

Wkrótce go zobaczycie !