• Dostępność Cyfrowa

• Deklaracja dostępności Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 344 im. Powstania Warszawskiego w Warszawie

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr.344 zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 344 im. Powstania Warszawskiego w Warszawie.

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

• Brak jest transkrypcji opisowej niektórych materiałów dźwiękowych.
            • Niektóre linki mogą być dwuznaczne dla użytkowników i nie są wystarczająco opisane.
            • Część zdjęć nie posiada opisu alternatywnego.
            • Na niektórych stronach brak jest odpowiedniej struktury nagłówkowej artykułów.

• zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
            • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

• wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
            • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

Budynek znajduje się przy ulicy Erazma z Zakroczymia 15 oraz ulicy Światowida.

Dojścia piesze są od ulic Erazma z Zakroczymia oraz Światowida.  Przejścia dla pieszych od ul. Światowida posiadają sygnalizację dźwiękową  Chodnik dla pieszych nie ma wydzielonego pasa dla rowerzystów.

Najbliższa stacja autobusowa i tramwajowa  Mehoffera znajduje się w odległości do ok.200 m.

Najbliższe przystanki autobusowe i tramwajowe znajdują się w odległości 200 m: Mehoffera

Najbliższe miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na parkingu terenu szkoły.

Uwaga: informacje dotyczące transportu publicznego mogą ulec zmianie, zaleca się sprawdzić aktualne informacje na stronie: https://www.wtp.waw.pl/

Wejście do budynku

Do wnętrza budynku prowadzą 3 wejścia. 2 do części piwnicznej ( schody w dół) 1 do części głównej- dla petentów ( schody do góry). Budynek jest wyposażony w podjazd dla osób niepełnosprawnych. Na drzwiach znajduje się oznakowanie wejścia (napis „WEJŚCIE”).

Brak dostępu do tłumacza PJM.

Ogólnodostępna toaleta dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na parterze przy szkolnym sekretariacie dojście do toalet przez korytarz. Drzwi do toalety nie są  wyposażone w samozamykacz.  W toalecie jest przestrzeń manewrowa, brak jest przestrzeni do transferu bocznego. Brak systemu przyzywowego. Miska ustępowa umieszczona jest po lewej stronie wejścia na niskiej wysokości i jest wyposażona w obustronne poręcze, a umywalka jest na prawo od miski.