• Informacje

• Próby chóru 2019/2020:

Wtorki 16:30-18:00 (grupa starsza)

Środy 16:15-17:45 (grupa młodsza)

Piątki 15:15-16:45 (grupa starsza)

Chór odbywa się w sali 131. Zajęcia są dla uczniów bezpłatne.

Próby chóru rozpoczynają się 17.09.2019.

W roku szkolnym 2019/2020

w SP 344 pod kierunkiem M. Czajki prowadzone będą dwa chóry:

dla uczniów klas 1-4 (chór jednogłosowy) i klas 4-8 (chór wielogłosowy).

Liczba miejsc jest ograniczona.

Ruszają ZAPISY do naszego chóru na nowy rok szkolny!

Uczniów, którzy chcą z nami śpiewać i przeżywać niezapomniane przygody podczas wspólnych koncertów, dyrygent zaprasza na krótkie, indywidualne przesłuchanie do sali 131 w wybranym terminie:

2.09.2019 w godz.16:00-16:45

3.09.2019 w godz.17:30-18:15

4.09.2019 w godz.16:30-17:15

5.09.2019 w godz.16:00-16:45

6.09.2019 w godz.18:00-18:45

Należy przygotować fragment jednej piosenki do zaśpiewania 🌸🎶🙂🎶🌸

UWAGA!

CHÓRZYŚCI UBIEGŁOROCZNI RÓWNIEŻ PODCHODZĄ DO PRZESŁUCHAŃ.

Wyniki naboru zostaną zamieszczone 9.09.2019 na tablicy informacyjnej przy sali 131 oraz indywidualnie przesłane na Librusie rodzicom uczniów zakwalifikowanych wraz z informacją o planowanych koncertach i projektach.

Jesteśmy bardzo rozśpiewaną szkołą ❤️🎶❤️

UWAGA ☝️WIEŚCI PROSTO Z WROCŁAWIA!

Nasza szkoła została wybrana jako jedna z 10 szkół w POLSCE 😲 do wdrożenia pilotażowego projektu

"Mała Szkoła Chóralna" !!!

Projekt przygotowało Narodowe Forum Muzyki przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego!

GRATULUJEMY naszym chórzystom i od września ruszamy z nowym projektem!

Będziemy m.in. ćwiczyć z pomocą akompaniatora!

Chór "Warszawskie Grzmoty" uczestniczy w Ogólnopolskim Programie

Rozwoju Chórów Szkolnych "Akademia Chóralna. Śpiewająca Polska".

Prowadzenie: mgr Małgorzata Czajka

Teksty do pobrania:

Chór Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 344 w Warszawie powstał w 2003 roku. Członkami chóru są uczniowie z klas 1-8, dla których śpiewanie to wielka radość. Od początku działalności chóru w zajęciach bierze udział bardzo duża liczba dzieci i młodzieży.

Dyrygentem i założycielem chóru jest Małgorzata Czajka – absolwentka Wychowania Muzycznego na Uniwersytecie Śląskim, Logopedii na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz Podyplomowych Studiów Chórmistrzostwa i Emisji Głosu na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Wielokrotna laureatka Nagrody Dyrektora, Nagrody Burmistrza i Nagrody Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy za wybitne osiągnięcia na rzecz oświaty warszawskiej. Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu „Nauczyciel Muzyki 2017” oraz nominowana w 2018 roku przez rodziców uczniów do tytułu „Nauczyciel na Medal”.

Chór SP 344 szczególnie dobrze czuje się w repertuarze rozrywkowym, często aranżowanym i opracowywanym przez dyrygentkę na głosy równe. Wykonuje wiele pieśni patriotycznych ze względu na imię szkoły: Powstania Warszawskiego, które było również inspiracją do nadania zespołowi nazwy „Warszawskie Grzmoty”.

Od 2014 roku chór bierze udział w Ogólnopolskim Programie Rozwoju Chórów Szkolnych „Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska”, którego organizatorem jest Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu przy współudziale Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Chór ma na koncie wiele prestiżowych nagród i wyróżnień w konkursach muzycznych. Występuje na profesjonalnych scenach, m.in. w Filharmonii Narodowej, Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, czy Studiu Koncertowym Polskiego Radia.

Z wielką przyjemnością informujemy, że Pani Małgorzata Czajka została                   Laureatką Ogólnopolskiego Konkursu "Nauczycel Muzyki 2017"!!!

26 maja 2018 roku w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie podczas Gali Finałowej nauczycielka naszej szkoły Pani Małgorzata Czajka odebrała Nagrodę Towarzystwa im. Witolda Lutosławskiego oraz Nagrodę Fundacji Wszystkie Mazurki Świata.

Gratulujemy !!!

Pragniemy poinformować, że 14 października 2017 roku z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej Pani Małgorzata Czajka - nauczyciel muzyki SP 344 i dyrygent chóru szkolnego "Warszawskie Grzmoty", otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej na rzecz oświaty warszawskiej.