Kwiecień Światowym Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony sześć lat temu przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Dzień ten rozpoczyna Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu, który ma zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy i potrzeby osób z autyzmem. Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w obchody Światowego Miesiąca Świadomości  Autyzmu. Przez cały miesiąc na korytarzu szkolnym można było  oglądać gazetkę na temat autyzmu przygotowaną przez p. Katarzynę Wojtasiak-Daniuk. W klasach odbyły się zajęcia na temat autyzmu.

Więcej zdjęć w Galerii.

Światowy Dzień Zespołu Downa w Naszej Szkole

21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Data święta, nie jest przypadkowa, nawiązuje do obecności dodatkowego (trzeciego) chromosomu w 21 parze chromosomów, która jest przyczyną Zespołu Downa.  Nasza szkoła w tym roku po raz kolejny włączyła się w obchody tego dnia. Pani Magda Milewska nawiązała współpracę ze stowarzyszeniem Bardziej Kochani działającym na rzecz osób z Zespołem Dawna. Stowarzyszenie wypożyczyło szkole wystawę zdjęć dotyczących życia dzieci z Zespołem Dawna oraz działalności stowarzyszenia Bardziej Kochani.  Wystawa została wyeksponowana na pierwszym piętrze na korytarzu szkoły. 21 marca pani Magda Milewska razem z uczniami z klasy 4ai zorganizowała kiermasz, w trakcie którego uczniowie mogli otrzymać gadżety za rozwiązanie zagadek lub krzyżówek.  Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli. Gadżety ufundowało stowarzyszenie Bardziej Kochani.

Więcej zdjęc  w Galerii.

Wyniki konkursu plastycznego pt. "Ja i tolerancja"

I miejsce w klasach pierwszych: Oliwia Mróz  z 1ai

II miejsce: Zofia Michalska z 1 ai

III miejsce Helena Mantur z 1 ai

Wyróżnienie: Natalia Mróz 1ai

I miejsce w klasach drugich: Lena Szajko z 2a

II miejsce: Natalia Miechowska z 2c

III miejsce: Karla Litwin z 2b

Wyróżnienie: Olga Szczepkowska z 2b

I miejsce w klasach trzecich: Nikola Rodak z 3e

II miejsce: Inga Żelazna z 3e

III miejsce: Zofia Szerypo z 3 di

Wyróżnienie: Dominika Subda z 3 di

Koordynatorzy konkursu: Magda Milewska, Małgorzata Szostak

Więcej zdjęć w Galerii.

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH, DRUGICH I TRZECICH

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

DLA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH, DRUGICH I TRZECICH

Z okazji Dnia Tolerancji i Uśmiechu zapraszamy uczniów klas pierwszych, drugich oraz trzecich do wzięcia udziału w konkursie plastycznym :

„Ja i tolerancja”

Zadaniem uczniów jest wykonanie plakatu na temat „Ja i tolerancja” – przykłady tolerancji na co dzień.

Format plakatu A3 lub A2.

Technika wykonania plakatu – praca płaska na papierze, wykonana dowolną techniką.

Pracę należy podpisać czytelnie z tyłu podając imię, nazwisko, klasę.

Ocenie będą podlegały:

• twórczy charakter pracy,
  • samodzielność i oryginalność,
  • ogólna estetyka pracy.

Prace składamy do 20 listopada 2017 r. do wychowawcy.

Magda Milewska, Małgorzata Szostak

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

Dyżury specjalistów

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

02-06 października 2017r.

1. Psycholog – Pani Lidia Mieteń-Remiszewska- 04.10.2017r. (środa), godz. 16.25-17.10, sala 232

2. Logopeda – Pani Agata Andrejczyk – 04.10.2017r. (środa), godz. 14.30-15.30, sala 202

3. Terapeuta pedagogiczny- Pani Urszula Roze – 03.10.2017r. (wtorek), godz. 8.50-9.35 sala 102

4. Terapeuta SI – Pani Jowita Komorowska- 03.10.2017r. (wtorek), godz. 8.50-9.35, sala SI

5. Pedagog – Pani Katarzyna Traczewska – 03.10.2017r. (wtorek), godz. 16.00-17.00, sala 113

6. Psycholog - Pani Katarzyna Rzepińska – 03.10.2017r. (czwartek), godz. 16.10-17.10, sala 232

7. Terapeuta pedagogiczny – Pani Gabriela Rasztawicka - 04.10.2017r. (środa), godz. 9.45-10.30,
sala 4

SZKOLNY KONKURS LITERACKI DLA UCZNIÓW KLAS TRZECICH i CZWARTYCH

Wyniki konkursu

I miejsce w klasach trzecich zajęła Dorota Cegłowska z 3e,

II miejsce Zofia Grochocka z 3e,

III miejsce Piotr Paczóski z 3e,

I miejsce w klasach czwartych zajął Michał Huszał z 4 g,

II miejsce Aleksandra Żminkowska z 4a,

III miejsce Aleksandra Niedbałko z 4 g.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.

Koordynatorzy: Magda Milewska, Urszula Malewicka , Małgorzata Szostak.

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH I DRUGICH

Wyniki konkursu

I miejsce w klasach pierwszych zajął Wojciech Chełstowski z 1ai,

II miejsce Katarzyna Godlewska z 1 ai,

III miejsce Natalia Mróz z 1 ai,

I miejsce w klasach drugich zajęła Julia Kasiak z 2a,

II miejsce Lena Szajko z 2a,

III miejsce Michał Wojnar z 2a.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.

Koordynatorzy: Magda Milewska, Urszula Malewicka , Małgorzata Szostak.