Z życia biblioteki Kronika wydarzeń

Witamy w naszej bibliotece

Godziny pracy i regulamin biblioteki

Biblioteka szkolna czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.30

REGULAMIN_WYPOZYCZALNI_2017-18.docx

Regulamin wypożyczania podręczników

Poniżej zamieszczamy regulamin wypożycznia darmowych podręczników dla uczniów klas I-VIII

Regulamin_wypozyczenia_podrecznikow_-_2018-19.docx

ROK SZKOLNY 2018/19

Święto Niepodległości to najważniejsze święto narodowe. W 1918 roku po 123 latach zaborów nasz kraj odzyskał niepodległość. Biblioteka przygotowała wystawę książek nawiązującą do odzyskania wolności. Na korytarzu można obejrzeć wystawkę                pt. " 100 LAT NIEPODLEGŁEJ", a w czytelni prezentację multimedialną poświęconą Józefowi Piłsudskiemu i odzyskaniu niepodległości.

5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Biblioteka szkolna po raz kolejny postanowiła przyłączyć się do tego święta przenosząc uczniów klas pierwszych w świat baśni i bajek. Ten dzień był okazją, by przypomnieć sobie o swoich ulubionych bajkowych bohaterach. Dzieci znały bajki i świetnie radziły sobie                    z zadaniami, m. in. rozwiązywały zagadki i test, bawiły się w skojarzenia, rozpoznawały po rekwizycie postać z bajki oraz tytuł po przeczytanym fragmencie książki.            Były zabawy ruchowe oraz ozdabianie zakładek książkowych według własnego pomysłu. Na koniec Czerwony Kapturek poczęstował wszystkich słodką niespodzianką.

PAŹDZIERNIK - MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego                  (ang. International Association of School Librarianship) w 1999 r. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. W tym roku tematem przewodnim święta było hasło: „Książka to przyszłość”.

Na godzinach wychowawczych, uczniowie bawili się w skojarzenia i kończyli zdanie „Biblioteka jest …..”. Efekty pracy uczniów można było obejrzeć na wystawce przed biblioteką. W bibliotece została udostępniona tablica do wpisów „Zaproponuj tytuł książki, którą chciałabyś/chciałbyś znaleźć na półce w bibliotece szkolnej”. Biblioteka dla wypożyczających przygotowała zagadki o lekturach i ich bohaterach. Uczniowie chętnie sięgali po losy, a za dobrą odpowiedź otrzymywali słodki upominek. W bibliotece można było obejrzeć wystawkę najciekawszych książek oraz poczytać w czytelni polecane książki przez uczniów klas I-VIII.