• Galeria ERASMUS +

• Słowenia- dzień 2

• 28.03.2023 00:12
        • Podczas kolejnego dnia mobilności w Słowenii zwróciliśmy uwagę na temat poświęcony zużyciu wody i energii. To też pierwszy dzień aktywności. Gospodarze przywitali bardzo ciepło grupę z Polski oraz Turcji krótkim występem artystycznym. Przemawiała wraz z wójtem gminy Cankova sama Pani Dyrektor szkoły. Część artystyczną zakończyły krótkie występy na temat kultury danego kraju. Grupa z Polski zaprezentowała polskie łamańce językowe oraz nasz narodowy taniec- Krakowiak.
        • Uczniowie mieli również okazję wzięcia udziału w debacie w formie panelu informacyjnego z ekspertem z USA, Dr Dorian W. Janney- naukowcem z NASA, pt. The Importance of Water and Energy. Uczestniczy mogli zadawać pytania dotyczące tematu wody. Następnie zapoznaliśmy się z sumą emisji gazów cieplarnianych wywołanych bezpośrednio przez ludzi. Uczestnicy dowiedzieli się, czym jest ślad węglowy. Każdy uczestnik stworzył mini książkę, gdzie notuje swoje codzienne obserwacje dotyczące zużycia dwutlenku węgla w codziennych aktywnościach. Kolejnym zadaniem dla uczestników mobilności było stworzenie historii-opowiadania na temat wody i energii w międzynarodowych zespołach, która będzie finalnym produktem wszystkich uczestniczących w projekcie Erasmus+. Uczestnicy mieli również możliwość poeksperymentowania z wodą. Smakowali lokalne mineralne wody, porównywali smaki ze zwróceniem szczególnej uwagi na zawarte składniki mineralne. Kolejnym punktem programu był spacer brzegiem rzeki Kućnica, która przepływa wzdłuż granicy z Austrią. W ramach zielonych praktyk, wieczorem wybraliśmy się na długi spacer.