• Galeria ERASMUS +

•   V KONGRES EDUKACJI / 35-LECIE PROGRAMU ERASMUS+
        • V KONGRES EDUKACJI / 35-LECIE PROGRAMU ERASMUS+

• 02.11.2022 17:23
        • Nasza kadra nie spoczywa na laurach i cały czas  chłonie wiedzę odnośnie Programu Erasmus+. Dlatego też, w dniu 27.10. Pani Monika Moskiewicz-Rachwał, Pani Katarzyna Mąka oraz Pani Aneta Ronek-Gliwa (nauczycielki  z zespołu ds. Erasmus+) miały zaszczyt wziąć udział w V Kongresie Edukacji i jubileuszu 35-lecia Programu Erasmus+. Wydarzenie miało miejsce na Uniwersytecie Warszawskim.

Podczas kongresu zostały poruszone następujące tematy:

- Moc sieciowania i wzmacniania sojuszy organizacji edukacyjnych.

- Umiędzynarodowienie- kierunki mobilności uczniów.

- Europejski Obszar Edukacji.

- Realizacje priorytetów horyzontalnych programu Erasmus+ w praktyce szkolnej.

- Europejski Korpus Solidarności- razem możemy więcej w szkole- sesja dotyczyła wolontariatu w programie Erasmus+.

Podczas wydarzenia nasze Panie miały możliwość spotkać się z osobistościami z całej Polski; z tymi, którzy rozpoczynają swoją przygodę z programem Erasmus+, jak i z tymi bardziej doświadczonymi. Był to świetny czas na wymianę doświadczeń, zdobycia wiedzy, na co należy zwrócić uwagę składając wnioski lub przygotowując się do wyjazdu edukacyjnego, czy też, z którymi krajami europejskimi  warto podjąć współpracę.

Udział w kongresie wzbudził w nas wiele przemyśleń, jednak jedno jest pewne: edukacja jest czymś więcej, niż tylko uczeniem się z książek i przepisywaniem notatek, jest, czymś niestandardowym, pełnym świeżych pomysłów, łamaniem schematów i inspiracją. To właśnie przez udział w programie Erasmus+ możemy to wszystko osiągnąć i zmieniać ten szablonowy model edukacji.