• Całoroczny projekt kulturoznawczy dla klas 4-tych „Pierwsze podboje!”

• Uczniowie klasy 4c ze swoją nauczycielką języka angielskiego przez 3 miesiące poznawali i utrwalali wiedzę na temat Kanady w ramach całorocznego projektu kulturoznawczego z języka angielskiego dla klas 4-tych.

Każdy uczeń z klasy postanowił zaprezentować najciekawsze fakty na temat Kanady. Przygotowali plakaty oraz filmiki z ich prezentacją. Oto niektóre z prac. Wszyscy spisali się na medal! Każdy stwierdził, że Kanada to piękny kraj, który chciałby w przyszłości odwiedzić.

• Przedstawienie uczniów klas ósmych "Sinbad"

• Dnia 15 października uczniowie klas 8a i 8d wystawili w szkole przedstawienie "Sinbad" w języku angielskim. W ten sposób pragnęli podziękować wszystkim nauczycielom za codzienną inspirującą pracę z okazji Święta Edukacji. Na przedstawienie uczniowie zaprosili dyrekcję szkoły i-z powodów pandemii-tylko jedną klasę wraz z wychowawczynią. Wszyscy doskonale się bawili, a piosenka o Sindbadzie Żeglarzu w wersji angielskiej została odśpiewana na bis.

W roli głównej-Sindbada Żeglarza-wystąpił Piotr Gołędowski z kl. 8d

W roli Synbada Pomocnika-Alek Kot z kl. 8a

W roli Sindbada Żeglarza z czasów młodości-Piotr Czarnecki

W roli Kapitana i Smoka-Krzysztof Kukla

W roli Kobiety-Żeglarza i Pirata oraz flecistki-Maria Mantur

W roli Kobiety-Pirata i zaklinaczki wody-Zuzia Krzcot

Drugą zaklinaczką wody była Nina Łakomska

W roli Pirata-Olek Roratowski

W roli Służącej-Małgosia Szukiewicz

W roli Żeglarza, Pirata i Słonia wystąpił Janek Burek

Narratorem była Natalia Osińska

Piosenki "Sinbad", "I'll Be Thunder" oraz "Roar" zaśpiewały Maja Antczak i Donia Kotłowska

Pozostali uczniowie z kl. 8a zagrali role Żeglarzy, Piratów i Zwierząt.

Na tam-tamach zagrali Marysia Mantur i Tymek Lewandowski.

Scenografię wykonała pani Eliza Sienkiewicz oraz uczniowie kl. 8a.

Było to ostatnie przedstawienie w wykonaniu tych klas. Niebawem staną przed decyzją wyboru szkoły średniej. Życzymy im powodzenia!