• Wycieczka do Piekarni Grzybki

• 26.09 klasa 2d udała się na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę klasową.  Tym razem wybraliśmy się do Akademii Piekarza na bardzo atrakcyjne warsztaty. Na początku wysłuchaliśmy m.in.  opowieści o powstaniu piekarni,  usłyszeliśmy o rodzajach zbóż, dowiedziliśmy się jakie składniki są potrzebne,  aby powstało ciasto drożdżowe. Następnie przeszliśmy do praktycznego działania. Sami robiliśmy bułeczki oraz przyrządzaliśmy pizzę, która potem ze smakiem zjadaliśmy.

• Miesiąc EMPATII 2023

• Zbliża się bardzo ważny miesiąc - październik. A październik to w naszej szkole zawsze miesiąc EMPATII

W tym miesiącu czeka nas mnóstwo atrakcji.

3 października z wielkim hukiem rozpoczniemy obchody miesiąca empatii. Będą balony, będą empatyczne powitania, będzie empatyczna poczta z żółtymi kartkami, które zapisane miłymi słowami będzie można wysyłać uczniom lub nauczycielom. Multimedialne ekrany przez cały miesiąc będą przypominać czym jest Porozumienie bez Przemocy i dlaczego jest dla nas takie ważne i dlaczego tej empatycznej komunikacji chcemy uczyć nasze dzieci

Zaprosimy uczniów do konkursów z nagrodami, nauczycieli na szkolenie o NVC. Każdy październikowy wtorek spędzimy wyjątkowo i zupełnie inaczej niż zwykły, szkolny dzień, klasy 0-1 spotkają się z Szakalem i Żyrafą na superowych warsztatach, a i na ślubowaniu klas I nie zabraknie akcentów w pomarańczowo-żółte łatki

Śledźcie nasz profil na Instagramie Zyrafy_wychodza_z_szafy i zarażajcie empatią cały świat

Gorące pozdrowienia od trzech Żyraf

• Dołączamy do akcji TALENCIAKI

• Nasza szkoła ponownie przystąpiła do akcji Lidla SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW. W prosty sposób, przy codziennych zakupach, możemy wesprzeć naszą placówkę. W jaki sposób?

Uzyskane bony można wrzucić do trzech skrzyneczek w szkole. Mieszczą się one w:

- recepcji głównej,

- świetlicy klas drugich (sala 05),

- sali 218 na drugim piętrze.

Można również samodzielnie zeskanować bony za pomocą kodów qr. Należy wtedy wybrać w systemie nazwę naszej szkoły ;)

Talenciaki wydawane są do 5 listopada 2023 r.

W zeszłym roku, dzięki akcji, szkoła dostała głośniki muzyczne, mikrofony oraz sprzęt sportowy !

• Szybko, sprawnie i przede wszystkim bezpiecznie. Próbna ewakuacja w szkole.

• W dn. 14 września br. w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie organizacji i warunków ewakuacji, które obejmowały praktyczne działania ewakuacyjne z zagrożonego budynku. Głównym celem próbnej ewakuacji było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. Uczniowie i nauczyciele zachowując środki bezpieczeństwa, szybko i sprawnie opuścili budynek szkoły. Wszystkie osoby będące w szkole zdążyły się ewakuować. Wszyscy w spokoju i bez paniki wykonali zadanie próbnego alarmu.

• Żyrafy i szakal rozpoczynają nowy rok szkolny. 3..2..1..start!

• Z nowymi siłami, naładowani pozytywną, powakacyjną, energią, żyrafy i szakal wracają do pracy!

Dalej będą edukować naszych uczniów w zakresie Porozumienia bez Przemocy, ułatwiać komunikację i umożliwiać zaspokajanie potrzeb dzieciom. Wracają "Bajki z żyrafą", żyrafowe warsztaty, debaty, szkolenia dla nowych nauczycieli, a już w październiku, pełen atrakcji, miesiąc empatii, który przypomni nam wszystkim, dlaczego ważne są relacje.

• Rozwijamy kreatywność

• Nasza szkoła po raz drugi będzie uczestniczyła w  Międzynarodowym projekcie edukacyjnym "Kreatywne prace plastyczne" . Projekt będzie realizowany w klasie 1 a