• Aktualności

            • Sukcesy muzyczne naszych uczennic!

            • Nowa galeria Sukcesy muzyczne naszych uczennic! została dodana do albumu fotograficznego

              Anna Stajkowska została laureatką II miejsca w Warszawskim Konkursie Wokalnym "Warszawa w piosence", zdobyła III miejsce w Internetowym Konkursie Piosenki Polskiej oraz dostała się do finału Festiwalu Piosenki z Dobrym Tekstem "Muzyczna Jesień". Apolonia Obuchiewicz-Żurkowska zdobyła wyróżnienie z Warszawskim Konkursie Wokalnym "Warszawa w piosence" oraz kolejne wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Pieśni Patriotycznej "Z pieśnią ku wolności". GRATULUJEMY!

            • Warsztaty Mały Inżynier w 1c

            • 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy 1c wspaniale bawili się podczas ciekawych warsztatów Mały Inżynier.

              Dzieci miały szansę uczyć się poprzez zabawę wykonując praktyczne eksperymenty i ciekawe zadania. Zajęcia Małego Inżyniera były doskonałym sposobem na uzupełnienie i poszerzenie wiedzy oraz doskonałą zabawę. Dostarczyły dzieciom wiele radości. Obchody Dnia Dziecka zakończyły się wyjściem na lody.

          • ERASMUS+ TURCJA dzień 6
            • ERASMUS+ TURCJA dzień 6

            • Piątek to wyczekiwany dzień zwiedzania największego miasta, ale jednocześnie pożegnania klimatycznego Balekisir.

              Po dojechaniu do najludniejszego miasta w Europie, naszym oczom ukazała się cieśnina Bosfor łącząca Morze Czarne z Morzem Marmara. Rejs statkiem pozwolił nacieszyć się widokiem majestatycznych miejsc takich jak:   Pałac Topkapi, Pałac i Meczet Dolmabahce, Twierdzę Azja, Twierdzę Europa i inne przybrzeżne zabytki. 

          • ERASMUS+ TURCJA dzień 5
            • ERASMUS+ TURCJA dzień 5

            • Czwartkowy poranek spędziliśmy tworząc wspólne plakaty o naszym projekcie. W mieszanych grupach językowych, używając programu Canva, wykonaliśmy kolorowe grafiki informacyjne. Nie tylko w Polsce mówi się coraz więcej o Erasmus+. Również w Balikesir istnieje powiększające sie grono sympatyków programu. Sam pan burmistrz przyjechal do nas poznać założenia naszego planu.  
            • Zajęcia z udzielania pierwszej pomocy w ramach Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować"

            • W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy w naszej szkole cykl zajęć z udzielania pierwszej pomocy realizowanych w ramach Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować", a wszystko dzięki wsparciu WOŚP. Nasza placówka otrzymała fantomy i podręczniki do pierwszej pomocy, dzięki temu uczniowie dowiedzieli się, jak należy zachować się w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje pomocy, jak sprawdzić oddech czy ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej. Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniów i nauczycieli, a nasz fantom od dziś nosi imię Grześ.

          • ERASMUS+ TURCJA dzień 4
            • ERASMUS+ TURCJA dzień 4

            • Centrum Pomocy Zwierzętom to miejsce,  w którym rozpoczęliśmy czwarty dzień tureckiej przygody. Schronisko zajmuje się karmieniem, leczeniem i sterylizacją. Zachęca do adopcji a następnie wypuszcza na wolność. Nigdy nie usypia bezpańskich psów. 
          • ERASMUS+ TURCJA dzień 3
            • ERASMUS+ TURCJA dzień 3

            • Warsztaty mydlarskie, którymi rozpoczęliśmy trzeci dzień tureckiej mobilności były okazją do wysłuchania ciekawego wykładu na temat recyklingu spożywczego. Każdy mógł wziąć udział w procesie tworzenia własnego mydełka.  Następnie stworzono propozycje sloganu dla naszego projektu i wybrano przez głosowanie najlepsze.  Na obiad czekały na nas prawdziwe specjały tutejszej kuchni. Były przepyszne ! W Centrum Naukowym wysłuchano prelekcji specjalisty o gospodarowaniu odpadami w Turcji. Ciekawostką był czas wolny wykorzystany na integrację przy stanowskach gamingowych. 
              Panoramę miasta można bylo podziwiać z pobliskiego wzgórza. To była również okazja do fotograficznego  uchwycenia wspomnień.  Zrozumieliśmy w jaki sposób odzyskuje się surowce wtórne odwiedzając pobliskie  wysypisko śmieci.  Dzień zakończyliśmy spacerem oraz pysznymi lodami.
          • Erasmus+ Turcja dzień 2
            • Erasmus+ Turcja dzień 2

            • Drugi dzień uczniowskiej mobilności rozpoczęła krótka podróż do Domu Kultury w Kepsut. Powitano nas lokalnym tańcem wykonanym przez najmłodszych uczniów szkoły.  Następnie wysłuchaliśmy referatu o tutejszych praktykach recyklingu i sposobach gospodarowania odpadami. Potem nasi uczniowie przedstawili prezentację na temat recyklingu w Polsce. Wyjaśnili również jak to na co dzień  wygląda w naszej szkole.
          • Erasmus+ TURCJA  dzień 1
            • Erasmus+ TURCJA dzień 1

            • W niedzielę 28 maja prężna grupa uczniów SP344 stawiła się na warszawskim lotnisku. Pod opieką nauczycieli dolecieli cali i zdrowi do tureckiego  miasta, które jest położone na dwóch kontynentach- Stambułu. Stąd,  przejechali do hotelu w Balikesir. Mieli okazję zobaczyć jak gospodarze świętują zakończenie wyborów prezydenckich. Tutaj jest to dzień wolny od pracy :) Pełni wrażeń udali się na zasłużony odpoczynek.

               
            • Warsztaty astronomiczne cz.2

            • W dniu 12.05. 2023 r w godz. 18.00-22.00 na terenie naszej szkoły odbyła się druga część warsztatów astronomicznych w ramach projektu "Niebo nade mną" dofinansowanego przez Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne i objętego honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Białołęka.

               

              W warsztatach brali udział uczniowie klas 8h, 8b, 8c. Zajęcia rozpoczęły się projekcją filmu o powstaniu Układu Słonecznego, podczas którego uczniowie mogli przypomnieć sobie podstawowe wiadomości z zakresu budowy Słońca i planet oraz innych ciał niebieskich. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę astronomiczną podczas quizu multimedialnego, a następnie przeszli do części praktycznej i podjęli się tworzenia lądownika marsjańskiego oraz stworzyli paliwo rakietowe. Kolejnym etapem warsztatów był wykład profesjonalnych instruktorów  fotografii z klubu fotograficznego z Centrum Kultury Wilanów tj. Aminy Księżopolskiej i Arkadiusza Obszyńskiego, którzy wprowadzili uczestników w świat fotografii i malowania światłem. Ostatnim etapem była obserwacja nocnego nieba przez teleskop ... w poszukiwaniu Księżyca ... długo go szukaliśmy 🙂. Warsztaty skończyły się miłym akcentem w postaci przepysznego ciasta przygotowanego przez Panią Agnieszkę Bodzak, która wspomagała nas razem z Panią Moniką Kaczorowską w warsztatach.

            • Lekcja ekologii - zrównoważony rozwój

            • 22 maja uczniowie klas 1fs, 2e, 2fs i 3b brali udział w lekcji ekologii prowadzonej przez przedstawicielkę firmy Henkel, która zabrała dzieci do Akademii Przyjaciół Planety. 

               

              Dzieci poznały Globika, który opowiadał im o problemach naszej Planety oraz o tym, jak możemy je wspólnie rozwiązywać. Podczas zajęć Pani Beata przypomniała o bardzo ważnych kwestiach, jak oszczędzanie wody, prądu, segregacja śmieci. Ciekawie opowiadała o odnawialnych źródłach energii: Można łapać promienie słońca i zamieniać je na prąd…. Można wykorzystywać siłę wody… albo siłę wiatru, budując ogromne wiatraki. Dzieci bardzo chętnie udzielały odpowiedzi, podawały ciekawe pomysły np. na oszczędzanie wody, prądu.  Zajęcia były bardzo ciekawe, a dzieci wykazały się szeroką wiedzą na temat ochrony środowiska. Na koniec zajęć przedstawicielka firmy Henkel wręczyła dzieciom książeczki, dyplomy i upominki.

            • 2ai na Farmie Wuja Toma

            • 18 maja uczniowie 2a odwiedzili Farmę Wuja Toma.

              Na początku obserwowali warzywa i rośliny, które rosną w szklarnich, następnie zobaczyli i nakarmili zwierzęta, które są na farmie np. kozy, króliczki, alpaki, kury, gęsi, świnki i inne. Po przejściu ścieżki edukacyjnej przyszedł czas na świetną zabawę na świeżym powietrzu... 

            • Warsztaty "Zodiaki okiem dziecka"

            • W 27.04 oraz 18.05 w naszej Szkole odbyły się warsztaty makijażu i stylizacji fryzur "Zodiaki okiem dziecka" pod kierunkiem p. Magdaleny Rozborskiej. Uczniowie wykazali się kreatywnością, pomysłowością i dużym zaangażowaniem. Efekty końcowe będzie można obejrzeć na stworzonej specjalnie wystawie fotograficznej. Sesję fotograficzna prowadził p. Jacek Sęk.

            • Pierwsza pomoc przedmedyczna kl.2fs

            • 16 maja w ramach Tygodnia Bezpieczeństwa uczniowie klasy 2fs brali czynny udział w spotkaniu z Panią pielęgniarką, która opowiadała o bezpieczeństwie dzieci w różnych sytuacjach i udzielaniu pierwszej pomocy

               Przekazała dzieciom najważniejsze informacje dotyczące bezpiecznego udzielania pomocy z hasłem przewodnim: Dobry ratownik, to bezpieczny ratownik! Chętne dzieci mogły poćwiczyć udzielanie pomocy na fantomie. Zajęcia były bardzo ciekawe, a dzieci zadowolone z praktycznych ćwiczeń.

            • Wycieczka na wystawę fotograficzną

            • W dniu 17.05 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce zorganizowanej w ramach projektu "Niebo nade mną" dofinansowanego w Warszawskich Inicjatywach Edukacyjnych 2023 i objętego honorowym patronatem Burmistrza dzielnicy Białołęka.

              Uczniowie mieli możliwość zobaczenia profesjonalnej wystawy fotograficznej wybitnego fotografa Chrisa Niedenthala, podsumowującą 50 lat jego działalności jako fotoreportera. Wystawa fotograficzna mieściła się w Domu Spotkań z Historią w Warszawie przy ulicy Karowej 20. Uczniowie poznali jak wyglądają zdjęcia reportażowe, jak buduje się historię i jak wykorzystywać to w praktyce.

            • Zajęcia w ramach programu związanego z prewencją przestępstw wśród młodzieży "W służbie prawu"

            • W czwartek 18 maja w ramach Ogólnopolskiego programu edukacyjnego Służby Więziennej związanej z prewencją przestępstw wśród młodzieży „W służbie prawu” naszą szkołę odwiedzili  funkcjonariusze z Aresztu Śledczego  Warszawa – Służewiec wraz z jednym z osadzonych więźniów. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas VI – VIII.

              Główny celem spotkania było przekazanie młodzieży podstawowej wiedzy z zakresu prawa m.in.:

              ● czym jest, jakie są jego rodzaje i funkcje,

              ● czym jest przestępstwo,

              ● jak działa polski system więziennictwa,

              ● jakie konsekwencje niesie za sobą przestępczość wśród nieletnich,

              ● od kiedy i na jakich zasadach można ponosić odpowiedzialność karną,

              ● co grozi nieletniemu za łamanie prawa,

              ● jak wygląda życie w więzieniu i jak wygląda praca w Służbie Więziennej.

              Młodzież z zaangażowaniem brała udział w zajęciach, padło wiele pytań odnośnie aspektów prawnych, jak i życia za więziennym murem. Uczniowie rozmawiali ponadto z osobą odbywającą karę pozbawienia wolności, która w wieku 17 lat prowadząc auto pod wpływem środków odurzających, spowodowała wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Rozmowa ta miała na celu przestrzec młodych ludzi przed nieodpowiedzialnym zachowaniem, którego konsekwencje ponoszą nie tylko ofiary i ich najbliżsi, ale również sprawcy i ich rodziny. Duże zainteresowanie wzbudziły także środki ochrony osobistej i środki przymusu bezpośredniego m. in. uzbrojenie, kajdanki, hełmy i pozostały sprzęt wykorzystywany w celu zabezpieczeń w czasie konwojowania osadzonych.Dzisiejsze spotkanie z młodzieżą było wspaniałą okazją do podniesienia świadomości, że łamanie prawa może przekreślić ich plany na przyszłość, a więzienie dla każdego jest trudnym doświadczeniem. Niewątpliwie spotkanie przyczyniło się do wzrostu świadomości o odpowiedzialności karnej i na długo pozostanie w pamięci naszej społeczności szkolnej. Na koniec wizyty opiekunowie grupy otrzymali pamiątkowy certyfikat za udział w programie "W SŁUŻBIE PRAWU". Serdecznie dziękujemy funkcjonariuszom Służby Więziennej z Aresztu Śledczego Warszawa - Służewiec za spotkanie.

               

               

            • Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa

            • W dniach 11–19 maja w naszej szkole odbył się Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa.

              Nauczyciele uczący w klasach 1-3 wraz ze swoimi wychowankami włączyli się do tej wspaniałej akcji profilaktycznej. Podczas zajęć prowadzone były warsztaty, zajęcia profilaktyczne o tematyce bezpieczeństwa, projekcje filmów, nauka piosenek dotyczących bezpieczeństwa oraz pogadanki, dramy i prezentacje.

              Odbyło się spotkanie z Policją - dzieci poznały zasady pracy policjantów, z psychologami szkolnymi – uczniowie i uczennice rozmawiali o emocjach, czy są potrzebne, jak sobie radzić ze złymi emocjami, strażą pożarną, Główny Inspektorat Transportu Drogowego, pielęgniarką szkolną na temat, jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej, pedagogiem szkolnym – warsztaty pt. spotkanie z nieznajomym.

            • II etap konkursu matematycznego Puchacz Piotr

            • "Puchacz Piotr" to konkurs matematyczny dla wszystkich uczniów klas I-III szkół podstawowych. To konkurs bez eliminacji wewnątrzszkolnych, który umożliwia sprawdzenie wiedzy każdego chętnego ucznia, bez względu na jego dotychczasowe wyniki w nauce. Konkurs odbywa się cyklicznie i jest bezpłatny dla wszystkich uczestników.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

              ​​​​​​​​​​​​​

              Spośród wszystkich zgłoszonych klas 1-3 do drugiego etapu dzielnicowego przeszło aż 14 uczniów naszej szkoły! W majowy poranek zdolni matematycy udali się na wiosenny spacer do Ratusza Białołeka. Powitał nas sam Pan Burmistrz Jan Mackiewicz. Po "przybicu piąteczki" z Puchaczem Piotrem uczestnicy zasiedli do rozwiązywania łamigłówek. Każdy otrzymał medal zwycięzcy, bo zostanie szkolnym reprezentantem to wynik zasłużonej pracy i wiedzy każdego ucznia! Gratulujemy!  

            • Wycieczka do Centrum Folkloru Polskiego - Karolin

            • 16 maja klasa 1d udała się na kolejną wycieczkę. 

              Tym razem dzieci zwiedziły centrum folkloru, gdzie od wielu lat swoją siedzibę ma znany na cały kraj zespołu Mazowsze. Podczas pobyty w siedzibie Mazowsza dzieci uczestniczyły w warsztatach, na których projekowały strój ludowy. Zwiedzały ekspozycje stałe, gdzie dowiadywały się o kulturze i różnicach w folklorze danych regionów naszego kraju.  Wyjazd był bardzo udany i na długo zostanie w naszej pamięci.