• Aktualności

            • Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu "Co moja klasa wie o NVC"?

            • W naszej szkole bardzo zależy nam, aby każdy uczeń wiedział czym jest Porozumienie bez Przemocy. Podczas konkursu ogłoszonego w Miesiącu Empatii klasy mogły wspólnymi siłami wymyśleć sposób na zaprezentowanie tej wiedzy. Wygrała klasa 5c, która przygotowała film ukazujący podstawowe cztery kroki Porzoumienia bez Przemocy. W nagrodę uzyskała wycieczkę szkolną. Zwycięski filmik można obejrzeć na szkolnym koncie youtuba:  https://youtu.be/kwXDm56mI7o

               

              Drugie miejsca zajęły klasy:

              -II e (wspaniała empatyczna piosenka https://youtu.be/9ANgwOyS__o ),

              -III b (prezentacja komputerowa),

              -III d (teatrzyk),

              -III e (kalendarz NVC oraz listy do Żyrafy Bibi i Szakala Zenona),

              -Va (film https://youtu.be/Ptu1Mq6ijyc ),

              -VIIIc (reklama syropu Empatia https://youtu.be/CU88l_mZSiM ),

              -VIIId (lekcja pokazowa dla młodszej klasy edukacji wczesnoszkolnej).

              Nagrodą były seanse filmowe w kinie.

               

              Natomiast trzecie miejsce zajęły klasy IVe, VIIa i VIIIe, które przygotowały wspaniałe plakaty. W nagrodę otrzymały specjalnie przygotowane przez stołówkę szkolną  desery. 

              Gratulujemy ;)

               

               

               

               

            • Spotkanie andrzejkowe klas integracyjnych.

            • Uczniowie z klasy 8ai zosraganizoweali swoim młodszym kolegom z klas inegracyjnych spotkanie andrzejkowe. W tym dniu dzieci przeniosły się w zaczarowany świat magii i wróżb. Przepowiadały sobie przyszłość, m.in.: jaki zawód będą wykonywać. Oczywiście nie zabrakło też słodkiego poczęstunku. 

            • 3B, 3C, 3E, 3G „Warszawo poznajmy się!”

            •  

              Szóstego grudnia uczniowie klas 3B, 3C, 3E i 3G rozpoczęli cykl zajęć „Warszawo poznajmy się!”, prowadzonych przez Fundację Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii. Poznawanie stolicy rozpoczęło się od poznania budynku PAST-y i jego historii. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się czemu telefonistki były nazywane księżniczkami i spróbować łączyć rozmowy przez centralę.

            • Dzień Niepełnosprawnych

            • Trzeciego grudnia to Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

               W naszej szkole obchodziliśmy ten dzień organizując warsztaty, na których nauczyciele specjaliści tłumaczyli i pokazywali uczniom techniki czytania pisma Brailla i zasady poruszania się z osoba niewidomą. 

               Wszystkim osobom z niepełnosprawnościami, ich rodzinom, przyjaciołom, opiekunom oraz osobom, które swoimi codziennymi działaniami wspierają osoby niepełnosprawne pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia pomyślności, odwagi i konsekwencji w dążeniu do zwiększenia niezależności i poprawy jakości ich życia.

            • Mikołajki w 3a

            • 6 grudnia w 3a- z obdarowywania się upominkami mieliśmy dużo radości, 

              nie zabrakło również słodkości:)

            • Uczniowie 3c w Akademii Piekarza

            • 2 grudnia uczniowie klasy 3c udali się na długo wyczekiwaną wycieczkę. Tym razem pogoda nam nie spłatała psikusa. Ranek przywitał nas pięknym słonkiem. Bardzo podekscytowani wsiedliśmy do autokaru i udaliśmy się do Piekarni Grzybki na warsztaty Akademia Piekarza. Na miejscu dzieci dowiedziały się m.in.: z czego składa się zakwas, jakie składniki są potrzebne, aby powstało ciasto drożdżowe. Poznały historię powstania piekarni. Zwiedziły zakład produkcyjny. Na własne oczy zobaczyły, ile etapów musi przejść ciasto, aby zamieniło się w pyszny chlebek lub bułeczki. Jednak najwięcej radości sprawiły dzieciom zajęcia praktyczne, kiedy to same mogły przygotować chałki, precle, bułki czy inne wypieki. Punkt kulminacyjny warsztatów do własnoręcznie robiona pizza, którą po wypieczeniu mogliśmy zjeść. Z pełnymi brzuchami i torbami wypieków podziękowaliśmy prowadzącym za świetne warsztaty i udaliśmy się drogę powrotną do szkoły. Na koniec dzieci stwierdziły, że to był naprawdę fajny dzień.

            • Jesienna hodowla 3B

            • 17 listopada 3B założyła w sali jesienną hodowlę. Podzieleni na dwie grupy uczniowie zasadzili cebulę, korzeń pietruszki, fasolę, żołędzia oraz zasiali pietruszkę i maciejkę.

              Uczniowie założyli karty obserwacji na początek zaznaczając w nich datę sadzenia i siania. Postawiliśmy hipotezy badawcze, która roślina pierwsza wykiełkuje, wyrośnie. Każdy zaznaczył swoje zdanie na karcie badawczej. Teraz czekamy i obserwujemy.

            • Klasy 0 – 3 „Dla Niepodległej”

            •  

              W dniach 2 – 8 listopada klasy 0- 3 realizowały szkolny projekt „Dla Niepodległej” w ramach, którego uczestniczyli w wielu działaniach. Na początek uświadomiliśmy sobie, że Polska to każdy z nas. Jako uwidocznienie tego na biało- czerwonej kartce napisaliśmy swoje imiona i przypięliśmy je na mapie Polski. Wykonaliśmy mapy myśli z wyrazem Polska. Nasze skojarzenia nie miały końca, a przy okazji pokazały niezwykle szeroką wiedzę o ojczyźnie. Zastanowiliśmy się co, to znaczy w naszych czasach być patriotą i co ja mogę zrobić, aby nim być. Wszystkie pomysły zapisaliśmy w książeczkach małego patrioty. Każdego dnia towarzyszyła nam piosenka „Co to jest niepodległość”, ale poznaliśmy i inne pieśni związane z wydarzeniami 1918 r. Znakomicie je przybliżył koncert patriotyczny „Dzień niepodległości”. Wykonaliśmy także tradycyjne kotyliony i inne ozdoby w narodowych barwach, które ozdobiły sale lekcyjne. Na koniec poczuliśmy słodycz niepodległości podczas pałaszowania ciasteczek w biało- czerwonych barwach. Życzymy sobie i naszej ojczyźnie, aby wszyscy chcieli dla niej pięknie żyć każdego dnia.

            • Pamiętamy...

            • Szkoła Podstawowa nr 344

              PAMIĘTA O POLEGŁYCH POWSTAŃCACH WARSZAWSKICH

              Nasi uczniowie odwiedzili miejsca pochówku Powstańców Warszawskich i zapalili znicze na grobach tych, którzy oddali życie za NASZE MIASTO.

              Dziękujemy!!

            • Pasowanie na czytelnika kl. 1ai

            • Dla uczniów  kl. 1ai nadszedł kolejny ważny dzień, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

            • Międzynarodowy Dzień Postaci Bajek w 2e, 3e i 3g

            • Postacie z bajek są naszymi ulubieńcami, często wzorami do naśladowania. Jest taki dzień, do którego zachęcał Mały Samorząd Szkolny, kiedy możemy się przebrać za dowolnego bohatera- z bajki w książce albo filmu. Bo bawić można się nie tylko w bajce!

            • Witrażowe warsztaty

            • 8 listopada klasa 3c wzięła udział w zajęciach praktycznych. Podczas warsztatów pod okiem specjalisty uczyła się trudnej sztuki jaką jest tworzenie witraży.  Dzieci bardzo zaangażowały się w pracę i stworzyły niesamowite, niezwykle barwne dzieła.  Czego dowodem są zamieszczone fotografie. 

            • Wizyta klasy 5e w kinie i kręgielni 

            •  

              Jesień w pełni, dni coraz krótsze i chłodniejsze, jednak uczniowie klasy 5e nie dają się listopadowej chandrze i wiedzą, jak umilić sobie czas. 5 listopada wybrali się wraz z wychowawcami do kina w Galerii Młociny na film pt. „Jak rozmawiać z psem?”,  a następnie integrowali się podczas gry w kręgle. Tego dnia emocji było co niemiara! Pochmurny i wietrzny dzień stał się od razu o wiele przyjemniejszy, a uśmiechy przez długi czas nie schodziły z twarzy piątoklasistów. 

            • Dlaczego żyrafy wychodzą z szafy ?

            • Serdecznie zapraszamy do polubienia i zaobserwowania instagramowego konta poświęconego Porozumieniu bez przemocy https://www.instagram.com/zyrafy_wychodza_z_szafy/

              Polecamy również subskrypcję kanału na youtubie Zyrafy_wychodza-z-szafy

               

            • Warsztaty mydlarskie w 1f

            • 5 listopada uczniowie klasy 1f uczestniczyli w warsztatach  ,, Mydełko glicerynowe".  Na zajęciach dzieci wykonały kolorowe mydełka glicerynowe, poznały ciekawostki związane z mydlarstwem i rozmawiały o tym, jak ważne dla zdrowia jest mycie rąk.

            • BohaterON w klasie 3D 

            • Klasa 3D dołączyła do ogólnopolskiej kampanii BohaterON. Uczniowie wiele rozmawiali na temat Powstania Warszawskiego oraz własnoręcznie przygotowali kartki i ułożyli życzenia dla Powstańców. PAMIĘTAMY!!!

            • Warsztaty – Porozumienie bez Przemocy w klasie 3D 

            • W ramach miesiąca empatii klasa 3d uczestniczyła w warsztatach NVC. Żyrafa i szakal uczyły dzieci czym jest Porozumieniem Bez Przemocy.  Zajęcia były niezwykle ciekawe i wymagały od uczniów aktywności. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania i dzieliły się swoją wiedzą na temat uczuć. Wszyscy świetnie się bawili.  

            • Wycieczka 2fs do straży pożarnej

            • Trzeciego listopada dzieci z klasy 2fs wybrały się na wycieczkę do pobliskiej straży pożarnej. Dzięki życzliwości strażaków, z bliska obejrzały samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dzieci usłyszały o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaków. Zrozumiały, że strażacy pomagają nie tylko w czasie pożaru. 

              Biorą też udział w akcjach ratowniczych, np. w czasie wypadku drogowego, ratują zwierzęta, usuwają gniazda szerszeni, pomagają osobom uwięzionym w windach.  Z dużym zainteresowaniem dzieci obejrzały strój strażaka oraz wóz strażacki ze specjalnym podnośnikiem, przeznaczonym do akcji na dużych wysokościach. Strażacy przypomnieli w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną, a dzieci utrwaliły numer alarmowy 112 i 998.