• 1f w Mostówce

• 8 marca uczniowie z klasy 1f odwiedzili pracownię ceramiczną w Mostówce.

W niezwykle klimatycznym miejscu mielimy okazję własnoręcznie przygotować pisanki oraz ozdobić figurkę zajączka. Ta niezwykła lekcja plastyki wszystkim bardzo się podobała i wspaniale wprowadziła nas w klimat nadchodzącej wiosny i świąt wielkanocnych.

• Klasa 2fs w Muzeum Sportu i Turystyki

• 28 lutego uczniowie klasy 2fs byli w Muzeum Sportu i Turystyki na ciekawej lekcji pt. ,,Jedziemy na igrzyska olimpijskie" w ramach programu ,,Kulturalna Szkoła na Mazowszu".

W czasie zajęć zapoznali się z historią igrzysk, symbolami olimpijskimi oraz najwybitnieszymi olimpijczykami.  Mieli również szansę poczuć namiastkę wrażeń olimpijskich. Oglądali liczne eksponaty związane z igrzyskami olimpijskimi: oryginalne medale, maskotki, pochodnie i flagę olimpijską. Na koniec zajęć uczestniczyli w konkursie wiedzy i otrzymali ciekawe nagrody.

• Klasa 2fs w MultiCentrum

• 12 stycznia uczniowie klasy 2fs brali udział w ciekawych zajęciach w MultiCentrum.

Podczas zajęć konstruowali modele z klocków K"Nex zgodnie z przygotowanymi instrukcjami, a także według własnego pomysłu. Wspólna zabawa podczas budowania pobudziła wyobraźnię dzieci i pozwoliła na rozwijanie zdolności manualnych. Ponadto dzieci uczestniczyły w zajęciach Mali Naukowcy, podczas których poznawały podstawowe zasady fizyki rządzące otaczającym nas światem. Obejrzały również film, który w prosty i przystępny sposób tłumaczył pojęcia fizyczne. Następnie grały w grę związaną z tematem. Dzieci wróciły z zajęć bardzo zadowolone.